Hrnčírna Mutějovice - Duchek Pottery

logo

"Cesta za čajovou miskou"

Kresby a linoryty historika umění a literáta Josefa Kroutvora

Srdečně vás zveme na společnou velkou květnovou výstavu čajových misek v bonsajové zahradě Sošintei Venduly a Čestmíra Sosnovcových. Výstava bude slavnostně zahájena 18.5.2011 v 17 h­odin.

Výstava – částečně též prodejní – čajových misek hrnčířů Martina Hanuše a Jiřího Duchka spolu s příležitostnými kresbami historika umění a esejisty Josefa Kroutvora v bonsajové zahradě Sošintei Venduly a Čestmíra Sosnovcových bude slavnostně zahájena 18.5.2011 v 17 h­odin. Na tomto místě – v prostorách bývalé zemědělské usedlosti – dnes Bonsai Sumiko – v Nedrahovicích č.p.30 poblíž Sedlčan u Benešova pak bude výstava dále přístupná až do poloviny července. Udělejte si příjemný výlet za kulturou do krásného místa uprostřed okouzlující krajiny. Na místo se můžete snadno dostat osobním autem, vlakem a autobusem.

Motto: V minulém roce (27.2.2010) jsme podnikli společnou cestu do Vídně na výstavu čajových misek – chawanů. Novohradské hory byly zasněžené, podél silnice ležely závěje sněhu, ale jak jsme za Hornem sjížděli dolů k Dunaji, sníh mizel a zima se měnila v první projevy předjaří. Štěstí nám přálo a naše auto se bez velkého bloudění zastavilo nedaleko Stadtparku, odkud to bylo do vídeňského MAKu (Uměleckoprůmyslové muzeum) jen pár kroků. Výstava byla nevelká, ale vybraná, samé skvosty hrnčířského řemesla z Číny, Koreje a Japonska. Nejstarší exponát pocházel z 8. století. Někomu se líbily seladony, někomu temmoku nebo staré shino. Někomu se líbily dokonalé tvary, někoho překvapil tvar nazývaný „rozšlápnutý střevíc“. Bylo na co se dívat a co sledovat a srovnávat, o čem přemýšlet. Při zpáteční cestě se zrodil nápad uspořádat společnou výstavu v Nedrahovicích v zahradě Sošintei. A název byl hned jasný: Cesta za čajovou miskou. Čestmír a Vendula Sosnovcovi, Jiří Duchek, Martin Hanuš, Josef Kroutvor


JD

mám zájem o tento produkt/článek

Ve Vídni 2010
Srdečně zveme

Hrnčírna aktuálně

Aktuálně nás nyní můžete navštívit přímo v hrnčírně… Tak třeba na viděnou!

Anketa

Máte doma keramiku od Duchkových?
Ano (66.5 %)
graf
Zatím ne (16.6 %)
graf
Uvažuju o koupi (16.9 %)
graf

Výběr z fotografií

Chawan 2010 s Temmoku glazurou-Olejové skvrny

Chawan 2010 s Temmoku glazurou-Olejové skvrny

© Hrnčírna Mutějovice - Duchek Pottery | Mapa stránek | Napište nám